Dik yokuşlu bir sokakta altında ahır bulunan 2 katlı ahşap evde yaşamını sürdüren 3 çocuk annesi Şerife Arabacıoğlu, 21 yıl önce eşini kaybetti.
Zorluklara rağmen kızlarını evlendiren yaşlı kadın, 42 yaşında psikolojik rahatsızlığı bulunan oğluyla evinin geçimini sağlamaya gayret ediyor.
Kendilerine ait küçük bir tarlada yetiştirdiği ürünleri satarak geçimini sağlayan Arabacıoğlu`nun en büyük destekçisi ise 20 yıldır adeta çocuğu gibi baktığı "Ceylan" isimli atı.
İlerleyen yaşına rağmen mahallenin dik sokaklarından at üstünde geçen Şerife nine, çalışkanlığı ve yaşama sevinciyle mahalle sakinlerini imrendiriyor.
Gülmeyi çok seviyorum
"Gülmeyi çok seviyorum"
Arabacıoğlu, her şeye rağmen gülmekten vazgeçmediğini söyleyerek, şöyle konuştu: Atını çok sevdiğini belirten Arabacıoğlu, "Ne ben onsuz ne de o bensiz yapar. Nereye gidersek birlikte gideriz. Küçüklüğünden beri bu atla ilgileniyorum. `Ceylan` diye seslendim mi hemen kişnemeye başlar. O aslında benim elim ayağım olmuş durumda. Zaten onu dışarıya çıkardığımda bineceğimi anlıyor ve hemen duvar kenarına yanaşıyor. Oğlum bazen satmaya çalışıyor ama ben izin vermiyorum."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz