ORMANYA
ORMANYA
Kızıl geyiklerde 8, karacalarda 3, alageyiklerde 6, ceylanlarda 14 ve yılkı atlarındaki 4 doğumla birlikte Yaban Yaşam Alanı toplamda 154 yaban hayvanına ev sahipliği yapıyor.
Ormanya, doğal çevresiyle 2 bin dönümlük alana yayılan meşe, akçaağaç, gürgen, kayın, ıhlamur ağaçlarının oluşturduğu orman yapısıyla ziyaretçilerine "yılın en fotojenik mevsimi"nde yaban yaşamı gözlemleme imkanı sunuyor.
Özellikle yaban yaşam alanı bölümünde geyikler, karacalar, ceylanlar, yılkı atları ve ala geyikleri yakından görme fırsatı bulan ziyaretçiler, orman içindeki doğal parklarda sonbaharın renk cümbüşü içerisinde, toplam 26 kilometrelik parkurlarda yürüyüş yapıp, bisiklet sürüyor.
Kamp alanında birçok hizmet ücretsiz
Kamp alanında birçok hizmet ücretsiz
Karavan ve çadır kamp alanında da sıcak suyundan lavaboya, 24 saat güvenlik, karavanlar için sintine alanı ve elektriğe kadar ücretsiz birçok hizmet sunuluyor.
Yaklaşık 2 bin dönüme kurulu Ormanya`da, çocukların hayvanlarla içe içe olabilecekleri Çocuk Hayvanat Bahçesi bulunuyor. Ziyaretçiler burada, kızıl geyik, ceylan ve karaca gibi yaban hayvanlarını gözlemleyebiliyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz