Yeterli kar olmasına rağmen yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri nedeniyle kapalı olan Atabarı Kayak Merkezi, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı sonrası kayakseverleri ağırlamaya başladı.
Sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle hafta sonu kapalı olacak kayak merkezi, hafta içi hizmet verecek.
Tesis ağaçlar arasında yer alıyor
Tesis ağaçlar arasında yer alıyor
Ladin, köknar ve çam ağaçları arasında, rüzgar almayan pistleri, kaliteli kar yapısıyla kayak ve doğaseverlerin ilgisini çeken Atabarı Kayak Merkezi bölgenin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alıyor.
Kayak meraklılarına eğitim verilecek
Kayak meraklılarına eğitim verilecek
Tesisin hafta içi hem vatandaşların hem de sporcuların kullanıma sunulduğunu belirten Demirkıran, "Kayak sporuna gönül veren yetenekli çocuklarımızı haftanın 5 günü getirip eğitim vereceğiz. Çocuklarımızı yetiştirip uluslararası arenada temsil etmeleri için Bakanlığımızın ve valiliğimizin imkanları doğrultusunda sporcu yetiştireceğiz. Bakanlığımız bu tesisi yaparak Artvin halkının hizmetine sunmuş biz de bu tesisi sporcularla doldurarak sporcu yetiştireceğiz. Burada pandemi kuralları çerçevesinde vatandaşlarımıza da hizmet veriyoruz" diye konuştu.
Toplam pist uzunluğu 1300 metre
Toplam pist uzunluğu 1300 metre
Toplam pist uzunluğunun 1300 metre olduğunu söyleyen Demirkıran, “Zorluk derecesine göre 3 pistimiz mevcut. Ayrıca 595 metre uzunluğunda, 2 kişilik, saatte 648 kişi taşıma kapasitesine sahip telesiyej bulunmakta. Yine 159 metre uzunluğunda, tek kişi kapasiteli, saatte 315 kişi taşıyabilen baby lift var. Kayak merkezine gelen turistler Kafkasör mevkiinde doğayla iç içe ortamda konaklama yapabilir" dedi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz