![](https://trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr/resimler/620000/621424.jpg)
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Gastronomi ve Turizm Derneğinin (Gasturder) iş birliğiyle düzenlenen etkinlik kapsamında, Türkiye'nin farklı kentlerinden getirilen malzemelerde 3 ton aşure pişirilerek, Guinness Rekorlar Kitabı'na girilmesi amaçlanıyor.Konuşmaların ardından, malzemelerin ıslatılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Esmaül Hüsna okunmuş 99 pirinç, mercimek ve buğdayı tencereye döktü.