Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan 3 bin 550 metre yüksekliğindeki Artos Dağı’nda Van Gölü manzaralı adrenalin dolu Snowboard keyfi muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.
1
Metrelerce kalınlıkta bulunan kar üzerinde yürüyerek 4 buçuk saatlik bir zorlu tırmanışın ardından Artos Dağı zirvesine çıkan 3 snowboard tutkunu dağın zirvesinde verdikleri kısa bir molanın ardından Van Gölü’nün eşsiz manzarasını izleyerek kaydılar.
2
Snowboardları ile slalomlar yaparak kayan Snowboard tutkunları adrenalin dolu bir iniş gerçekleştirdiler.
3
Snowboard tutkunlarının kayarken çektikleri görüntüler nefes keserken, Van Gölü ve Van şehir merkezi bazı ilçelerinin zirveden görünüşü muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.
4
"Müthiş bir manzara var"
Artos Dağı’na arkadaşları ile birlikte tırmanış gerçekleştiren Snowboard tutkunu Şahabettin Gün, “Bütün dünya korona ile savaşıyor. Buradan herkese Allah yardım etsin diyorum. Bugün bizde 3 arkadaş olarak tabi sosyal mesafeyi de koruyarak Artos Dağı’na tırmandık. Artos Dağı Van il sınırlarında Gevaş ilçesine bağlı 3 bin 550 metre yüksekliğinde. Etap etap karlı bölgelerden çıktık oraları bizi bayağı bir zorladı. Sonra karın eridiği sırtlar var oradan geldik ama gerçekten bizi zorladı. Saat 7 buçukta Van’dan yola çıktık. Saat 8 buçukta Artos’a tırmanış yapan dağcıların ana kampına geldik. Orada hazırlandıktan sonra çıkışımızı yaptık. 4-5 yerde mola vererek zirveye tırmandık. 4 buçuk saatlik bir tırmanışla zirveye ulaştık. Müthiş bir manzara var. Müthiş bir doğa var. Güzel bir gün oldu. Şimdi bayağı bir tehlikeli olacak ama ineceğiz. Tabi bunu sadece gerçekten yıllardır snowboard yapabilen deneyimi olan arkadaşlara öneriyoruz. Önce küçük küçük tırmanışlar yapıp öyle inmelerini tavsiye ediyoruz” dedi.
5
6
7
8
Fotoğraf: Özkan Olcay
Yükleniyor lütfen bekleyiniz
SIRADAKİ GALERİ
Muş Ovası'ndaki lale tarlaları bu yıl kuş sesleri ile yankılandı