Yunus Çelik`in evinde bulunan antika saat, radyo, fotoğraf makinesi, kahve değirmenleri, kamera, çakmak, terazi, termometre ve müzik aletleri gibi bine yakın eşya ilgi çekiyor.
Adeta müzeyi andıran evi, Çelik`in komşuları ve yakınlarının yanı sıra duyanlar da ziyaret ediyor.
Tatil için Karasu ilçesindeki evine gelen 61 yaşındaki Yunus Çelik, 1972`de Almanya`ya gittiğini, babasının hediyesinden sonra kendisinde saat tutkusunun başladığını anlattı.
Çelik, "Babamın saati bende tutku oluşturdu. Kendime saat aldım, gezdiğim yerlerde gördüğüm mekanik aletler ilgimi çekti ve toplamaya başladım. 50 sene sonra bu ortam oluştu. Bu evde binin üzerinde parça var, hepsini yurt dışından getirdim. Önüme gelen eskiye ait ne varsa 1972`den beri toplamaya başladım ve evime koydum" dedi.
Evinde terazi, mızıka, ustura, radyo, fotoğraf makinesi, kamera, anahtar, 1900`lü yıllara ait kilitler, çakmaklar, 1800`lü yılların sonlarına ait kahve değirmenleri, marangoz ve tartı aletleri ile 500`ün üzerinde saat bulunduğunu aktaran Çelik, "Ama en özel olanı, rahmetli babamın bana verdiği saattir. Onun özel yeri var. Gerisi meraktan topladığım eşyalar" diye konuştu.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz