Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü`nün 3 ilçesini kırmızı, kent merkezini de turuncu kodla uyardığı Antalya`da kuvvetli rüzgar ve sağanak etkili oluyor.
Yollar göle döndü, ev ve iş yerleri su altında kaldı
Yollar göle döndü, ev ve iş yerleri su altında kaldı
Kent merkezi ve bazı ilçelerinde zaman zaman şiddetini artıran yağıştan dolayı, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, bazı araçlar yolda kaldı. Ev ve iş yerlerinde de su baskınları yaşandı. Bazı mahallelerde elektrik kesintileri yaşandı.
Klima üniteleri otomobillerin üzerine düştü
Klima üniteleri otomobillerin üzerine düştü
Kepez ilçesi Emek Mahallesi`nde fırtına nedeniyle 4 katlı sitenin çatı izolasyonuyla, bina dışındaki klima üniteleri yerinden çıktı. Sitenin bahçesine düşen parçalar, otoparktaki 5 araca hasar verdi.
Eve yıldırım düştü zannettik
"Eve yıldırım düştü zannettik"
Apartmanın ikinci katında oturan Nurcan Kayısı, "Saat 05.30 civarı çok gürültülü yıldırım düşmesi gibi bir sesle uyandık. Hemen çocuğumun odasına koştum. Allah’tan kızım uyuyordu. Sonra balkondan aşağı baktığımda klima ünitesinin araçların üzerine düştüğünü gördüm. Çok korktum, eve yıldırım düştü zannettim" dedi.
Meteoroloji`den tedbir çağrısı
Meteoroloji`den tedbir çağrısı
Şehir merkezinde 100 kilogramın üzerinde, Kemer, Kumluca ve Finike`de 200 kilogramların üzerinde, yüksek kesimlerde ise 300 kilogram yağış beklendiğini belirten Meteoroloji yetkilileri, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.
3 ilçede eğitime bir gün ara verildi
3 ilçede eğitime bir gün ara verildi
Antalya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu ise 3 ilçede bugün eğitime ara verilmesi kararı almıştı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz