Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yaptığı açıklamada, "Antalya Manavgat yangını kontrol altında ancak gece saatlerinde Akseki`de devam eden bir yangın var. Yangınlarda toplam 34 köy ve mahalle boşaltıldı" dedi.
Bakan Pakdemirli, "Oymapınar Barajı`nda 10 kişinin mahsur kaldığı bilgisi var. Hayati tehlikeleri yok, restorancı oldukları tahmin ediliyor." açıklamasında bulundu.
1 kişi hayatını kaybetti
"1 kişi hayatını kaybetti"
"Oymapınar Barajı`ndaki vatandaşlarımız için ambulansımız ve AFAD ekiplerimiz yolda. Yol açık, onları bir şekilde tahliye etmeye çalışacaklar." ifadesini kullanan, Bakan Pakdemirli, "Kepezbeleni boşaltırken evinde yalnız kalan 82 yaşındaki bir amcamız vefat etmiş durumda. Anonslara ve çağrılara uymamız gerekiyor." şeklinde konuştu.
Bakan Pakdemirli, orman yangınları ile ilgili, "Vatandaşlarımız uyarıları mutlaka dikkate alsınlar, uyarıları boşa yapmıyoruz. Elbette malımız önemli ama hiçbir şey canımızdan önemli değil." dedi.
Vatandaşlar bir yandan evlerine ulaşan yangını bahçe hortumlarıyla söndürmeye çalışırken, bir yandan da hayvanlarını bölgeden uzaklaştırıyor.
Yangında Kalemler Mahallesindeki çok sayıda ev hasar gördü.
Bazı vatandaşlar, yangından hayvanlarını kurtarmak için mücadele etti.
Yangında Kalemler Mahallesindeki evleri yanan vatandaşlar büyük üzüntü yaşadı.
Yangında Kalemler Mahallesindeki tarım makineleri yanan vatandaşlar büyük üzüntü yaşadı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz