Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın ziyaret edeceği Angola`nın başkenti Luanda`da caddeler, Türk ve Angola bayraklarıyla donatıldı.
Başbakanlık döneminden bu yana 28 Afrika ülkesine 38 ziyaret yapan Erdoğan, Türkiye`den bu ülkeye cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyareti gerçekleştiriyor.
Erdoğan`ın gelişi öncesi güzergahındaki cadde ve yollar ile sahil yoluna, iki ülkenin bayrakları asıldı. Bugün Angola`ya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarına yarın başlayacak.
Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı`nda resmi törenle karşılanacak Erdoğan, baş başa ve heyetler arası görüşme ile ortak basın toplantısına katılacak.
Angola Meclisi`ne hitap edecek Erdoğan, Dr. Antonio Agostinho Neto Anıtı`nı ziyaret edecek, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Angola-Türkiye İş Forumu`na katılacak.
Daha sonra Togo ve Nijerya`da temaslarda bulunacak Erdoğan`ın ziyaretlerinin, Afrika`da yeni iş birlikleri açısından önem arz ettiği vurgulanıyor.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz