Anadolu Efes bu sonuçla ligde üst üste 3, toplamda ise 9. galibiyetine ulaştı. Kızılyıldız mts ise 10. kez mağlup oldu.
Karşılaşmaya iyi başlayan Anadolu Efes, Pleis, Beaubois ve Anderson`un etkili mücadelesiyle ilk periyodu 31-21 üstün geçti.
İkinci periyodun ilk bölümünde hücumda tutuk kalan Anadolu Efes karşısında 10-0`lık seri yakalayan Kızılyıldız mts, 14. dakikada farkı 1 sayıya (31-30) indirdi.
Savunmada da yeterli sertliği gösteremeyen lacivert-beyazlı takım karşısında Lazic ve Wolters ile etkili olmaya devam eden Sırp ekibi, üstünlüğü ele geçirerek soyunma odasına 46-43 önde gitti.
Maçın ikinci yarısına da etkili oyununu taşıyan Kızılyıldız mts, Lazic, Kalinic ve Kuzmic`in basketleriyle 25. dakikada skoru 53-62 yaptı.
Anadolu Efes, organize hücumlarla skora dengeye getirmeye çalışırken, Sırp ekibi son periyoda da 68-65 önde girdi.
Son çeyreğin büyük bölümünde hücumda istediği oyunu sergileyemeyen Anadolu Efes karşısında Lazarevic ve Kalinic ile sayı üreten Kızılyıldız mts, son iki dakikaya 81-74 önde girdi.
Daha sonra Micic ile 6-0`lık seri yakalayan Anadolu Efes bitime 38 saniye kala farkı 1 sayıya (80-81) indirdi. Kızılyıldız mts, Kalinic`in basketiyle bitime 15 saniye kala farkı 3 sayıya (80-83) çıkarırken, Anadolu Efes rakibine Micic ile karşılık verdi ve bitime 11 saniye kala tekrar farkı 1 sayıya (82-83) düşürdü.
Maçta bitime 10 saniye kala Kalinic kullandığı iki serbest atışı da kaçırırken, Anadolu Efes`in hücumunda Micic bitime bir saniye kala kendisine yapılan faul sonrası kullandığı iki atışta da isabet sağladı ve takımını 84-83 öne geçirdi.
Lacivert-beyazlı takım, Micic`in son bölümde oldukça etkili bir performans sergilediği maçtan 84-83 galip ayrıldı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz