Türkiye`nin ilk profesyonel akrobasi pilotu babası Ali İsmet Öztürk`ün izinden giderek uçma serüvenine küçük yaşta başlayan Semin Öztürk Şener, "Pitts S2-B" uçağıyla akrobasi antrenmanlarını sürdürüyor.
8 ay önce anne olma mutluluğu yaşayan Şener`e antrenman uçuşları sırasında eşi Cem Şener ile oğlu Pars eşlik ediyor.
Uçuş öncesinde Pars ile ilgilenen Semin Öztürk Şener, daha sonra oğlunu babasına teslim edip, uçağıyla akrobasi antrenmanı yapıyor.
Annesine ait uçağının küçük bir kopyasına sahip Pars ile Cem Şener ise Semin Öztürk Şener`in antrenmanını heyecanla izliyor.
Anne olmak uçuşlarıma yansıyor
"Anne olmak uçuşlarıma yansıyor"
Pars`ın doğumuyla hayatının çok değiştiğini belirten Şener, şunları söyledi: "Çok daha enerjik ve dinamik bir hayatımız var. Bize hayat enerjisi veriyor. Bir çocukla her gün yeni şeyler keşfetmek çok güzel bir duygu. Anne olmak uçuşlarıma da yansıyor. Daha temkinliyim. Çünkü sorumluluklarım arttı. Bunun bilincindeyim. Uçmak beni çok mutlu ediyor. Ancak mutlu bir anne, mutlu bir çocuk yetiştirebileceğini düşünüyorum. O yüzden kendimi mutlu eden şeyler yapmaya devam ediyorum. Pars`ın doğmasından yaklaşık 40 gün sonra uçuşlara başladım. Anne olmamla birlikte hayatımı daha planlı yaşamayı öğrendim. Her şeyi planlayıp uçuşa kafam rahat bir şekilde gidiyorum. Uçuşum sırasında eşim ile Pars beni aşağıda bekliyorlar. Beni karşılayıp, suyumu veriyorlar."
Yükleniyor lütfen bekleyiniz