"Selvi Boylum Al Yazmalım" filminin "Sevgi iyilikti, sevgi emekti..."efsane repliğini "Asya"yı canlandıran Türkan Şoray`a söyleten "Cemşit" karakteriyle hafızalara kazınan Ahmet Mekin, kariyerinde 200`e yakın filmde gösterdiği performansla Türk sinemasının unutulmaz isimleri arasında yer alıyor.
Kavanozdaki Adam, Mahşere Kadar, Bir Yudum Su, Vurun Kahpeye, Bugünün Saraylısı, Aşkın Acıları, Sevmek Günah mı? gibi filmlerde rol alan Mekin, hayatını Balıkesir`in Erdek ilçesinde sürdürüyor.
İnsanların kendisine gösterdiği ilgiye güler yüzle karşılık veren Mekin, COVID-19 sürecinde kendisine gelen film tekliflerini geri çevirdiğini söyledi.
``Unutulmamak da güzel bir şey``
``Unutulmamak da güzel bir şey``
Bir süre önce COVID-19`a yakalandığını, karantinada kaldığını ancak sağlık durumunun iyi olduğunu aktaran Mekin, bu süreçte bol bol kitap okuduğunu söyledi.
Mekin, Antalya`da insanların sinemaya ve sanatçıya büyük ilgisinin olduğunu belirterek, "İnsanların saygı göstermesi beni mutlu ediyor. Sinema ve sporda çabuk unutulursunuz. Ben 65 senedir bu işi yapıyorum ama unutulmadık. Unutulmamak da güzel bir şey. Unutulmamamı sağlayan da hala televizyonlarda gösterilen Selvi Boylum Al Yazmalım gibi filmler. Gençler bile bu filmi izliyor. Yolda 20`li yaşlarda gençler çevirip, fotoğraf çektirmek istiyor. Bu durum ayrı bir mutluluk, heyecan oluşturuyor" diye konuştu.
Eskiden amatör heyecanla yarı profesyonel çalıştıklarını vurgulayan Mekin, "Amatördük ama işimizi çok severek yapıyorduk. Paradan değil de yaptığımız işten keyif almaya çalışıyorduk. Şu an daha teknik ve profesyonel çalışılıyor. Duygusal olan o bağlar koptu. Şu an sadece iş olarak bakılıyor. Daha profesyonel düşünülüyor." dedi.
Yakın zamana kadar film ve dizilerde oynadığını anlatan Mekin, şunları söyledi: "Sürekli teklifler geliyor ama kabul etmiyorum. Yaşımın da etkisi var. Eskiden Mustafa Kemal Atatürk`ü oynama teklifleri geldi. Görüşmeye gittiğimde her seferinde `Atatürk`ü hakkıyla yansıtabilecek misiniz?` diye sordum. Hatta Belçikalılar da Atatürk`ün filmini yapmak istediler onları da aynı gerekçeyle kabul etmedim``
Yükleniyor lütfen bekleyiniz