Üç yaşlı safkan İngiliz taylarının yarış hayatlarında sadece bir kez koşabildikleri, çim pistte 2 bin 400 metre mesafeli koşuya bu yıl 21`i erkek, 1`i dişi olmak üzere 22 at katıldı.
Veliefendi Hipodromu`nda gerçekleştirilen koşuyu Ahmet Çelik`in bindiği "Burgas" isimli safkan 2.27.36`lık derecesiyle ilk sırada bitirdi.
Yarışta ikinciliği 2.27.53`lük derecesiyle Gökhan Kocakaya`nın bindiği ve Melis Kurtel Emin`in sahibi olduğu "Real Runner" adlı safkan aldı. Üçüncü sırada ise 2.27.54`lük derecesiyle Adnan Türkoğlu`nun sahibi olduğu ve Kadir Tokaçoğlu`nun bindiği "Megaloman" adlı safkan geldi.
Ali Muhiddin Hacıbekir`in "Neriman" isimli kısrağı tarafından kazanılan 1927 yılındaki ilk Gazi Koşusu ile başlayan ve kesintisiz devam eden yarış, "Türk at yarışçılığının derbisi" olarak ifade ediliyor.
Yarışı Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hipodromda seyretti. Veliefendi Hipodromu`nda koşulan yarışı Kasapoğlu`nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, protokol tribününden takip etti.
Gazi Koşusu`na, koronavirüs salgını önlemleri kapsamında seyirci alınmadı. Her sene Veliefendi Hipodromu`nda festival havasında gerçekleştirilen ve yarışseverlerin büyük ilgi gösterdiği "Derbi", geçen yıl olduğu gibi seyirci olmadan yapıldı.
Sanem Kahraman`ın sahibi olduğu, jokeyliğini Ahmet Çelik`in yaptığı "Burgas" adlı safkanın 2.27.36`lık dereceyle kazandığı 95. Gazi Koşusu`nun ödül töreni yapıldı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz