Türk Hava Yollarının (THY) ana sponsorluğunda Türk toplumu üyelerinin destekleriyle düzenlenen iftara, Türkiye`nin New York Başkonsolosluğundan temsilcilerin yanı sıra Cliffside Park şehri belediyesi ve polis departmanından üst düzey yöneticiler katıldı.
Ezan öncesi canlı ilahi müzik dinletisinin yapıldığı programda, Bergen Diyanet Camii ve Kültür Merkezi İmam Hatibi Ahmet Babür, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Babür, "2018`den beri bu `Kadir Gecesi Sokak İftarı` etkinliğini düzenliyoruz. Geçen sene COVID-19 salgını nedeniyle yapamamıştık. Bu sene yağmurlu havaya rağmen 500`e yakın katılım oldu" dedi.
Bergen Diyanet Cami Dernek Başkanı İbrahim Demirel de sokak iftarının artık geleneksel hale geldiğini belirterek, "Bölgemizde yaşayan Türk ve Müslüman toplumunu bir araya getiren bu iftara duyulan ilgi, gerçekten sevindirici" diye konuştu.
İftar yemeği ve yapılan dualardan sonra Bergen Diyanet Cami yöneticileri, iftara katılan misafirlere günün anısına Türk kültürünü simgeleyen işlemeli tabak hediye etti.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz