Köyde yaşadığı için ilçeye kendi aracıyla gidip gelen Akkaya’yı görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.
Bastonuyla arabaya binen fakat direksiyon koltuğuna oturunca usta şoför haline gelen Akkaya, aynı zamana oldukça dikkatli bir sürücü.
Emniyet kemeri takmadan seyahat etmeyen yaşlı kadın, 36 yıldır kaza yapmamış olmasını kurallara uymasına bağlıyor.
Akkaya, kar kış demeden zorlu köy yollarında rahatlıkla aracıyla seyahat edebiliyor.
Hiç kaza yapmadım
"Hiç kaza yapmadım"
"36 yıldır otomobil kullanıyorum" diyen Akkaya “Şoförlüğü 50 yaşın üzerinde oğlumun ısrarıyla öğrendim. Almanya’da yaşıyorduk. Memlekete döndüğümden, köyden ilçeye gidip gelmek zor oluyordu. Oğlumun ısrarı sonucu ehliyet alarak otomobil kullanmayı öğendim. İlçeye gidiyorum, köylere gidiyorum. Son yıllarda gece fazla gezmiyorum. Uzaklara pek gitmiyorum. Ama eskiden çok gezerdim şimdi yaşımız var. Şuan ana kadar 4 araba değiştirdim. Arazili arabam bile oldu. Hiç kaza yapmadım, bunun kurallara uymam ve yavaş kullanmama bağlıyorum “ dedi.
Annem çok dikkatli sürücüdür
"Annem çok dikkatli sürücüdür"
Oğlu İbrahim Akkaya ise annesinin çok dikkatli bir sürücü olduğunu belirterek "Biz Almanya’da yaşadığımızdan annem burada ilçeye gidip gelmesi zor oluyor. Yıllar önce ehliyet sınavına girdi kazandı. Şimdide ilerleyen yaşına rağmen otomobil kullanıyor. Annem çok dikkatli sürücüdür. Kurallara uyar. İlk yıllarda pek kadın sürücü olmadığından birçok insan annem araba kullanırken bakardı. Şimdi de yaşından dolayı bakıyorlar” ifadelerini kullandı.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz