Samsun`da bağımsızlık ateşi yakılalı 102 yıl oldu. Kurtuluşa giden ilk adımda gençler, o adımın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün huzurundaydı.
Samsun`da bağımsızlık ateşi yakılalı 102 yıl oldu. Kurtuluşa giden ilk yolda gençler, o adımın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün huzurundaydı.
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti`nden gelen gençler ile Anıtkabir`i ziyaret etti.
Bakan Kasapoğlu, Atatürk`ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelengi bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Gençlik ve Spor Bakanı, "Sevinç ile ifade etmek isterim ki genç sporcularımız her gün artan başarı ve rekorlarla al bayrağımızı dünyanın dört bir yanında gururla dalgalandırmaktadırlar. Milli ve manevi değerlerine sımsıkı sarılmış gençlerimiz ile vatanımızın ve aziz milletimizin hukukuna son nefesimize kadar sahip çıkacağız. Gençlerimiz armağanınız olan bu özel gün için size minnettarız" ifadeleriyle Anıtkabir Özel Defteri`ni imzaladı.
Anıtkabir`deki tören, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz