Bitlis
Bitlis
Bitlis`in Hizan ve Güroymak ilçelerinde yoğun kar nedeniyle eğitime ara verildi.
Hizan Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçeye bağlı köylerde olumsuz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.
Açıklamada, "İlçe merkezimizdeki resmi ve özel eğitim kurumları ile köylerimizdeki yatılı okullar hariç, taşımalı eğitime ve tüm köylerimizde eğitim öğretime 22 Aralık Çarşamba günü ara verilmiştir" ifadesi kullanıldı.
Ağrı
Ağrı
Ağrı’nın Hamur ilçesindeki tüm köy okulları yoğun kar yağışı nedeniyle 1 gün tatil edildi.
Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Hamur`daki tüm köy okulları ile taşımalı eğitim gören öğrenciler için 22.12.2021 Çarşamba günü eğitime bir 1 gün ara verilmiştir" denildi.
Bartın
Bartın
Bartın’da etkili olan kar yağışının devam etmesiyle birlikte Ulus ilçesinde eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verildiği duyuruldu.
Ulus Kaymakamlığınca konuyla ilgili, “İlçemizde etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı öğrencilerimizin sağlığı ve okula ulaşımda yaşanabilecek aksaklıkları önlemek amacıyla 22.12.2021 tarihinde (Çarşamba günü) ilçemiz genelinde eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.
Kastamonu
Kastamonu
Kastamonu`nun Küre ve İnebolu ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.
İnebolu Kaymakamlığından yapılan açıklamada, "İlçemizdeki kar yağışı ve olumsuz hava nedeniyle 22 Aralık Çarşamba günü lise ve yaygın eğitim kurumları hariç tüm okullarımızda eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir" ifadesine yer verildi.
Küre Kaymakamlığından yapılan açıklamada ise "Kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklar ve iş güvenliği nedeniyle Yatılı Bölge Okulu haricinde Küre Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Küre Çok Programlı Lisesi öğrencileri için 22 Aralık Çarşamba günü yüz yüze eğitime ara verilmiştir" denildi.
Devrekani, Şenpazar, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçesinde de okullarda eğitime ara verilmesi kararlaştırılmıştı.
Karabük
Karabük
Karabük Valiliği`nden yapılan açıklamada, "Kar yağışının yoğun şekilde devam etmesi nedeniyle 22 Aralık 2021 Çarşamba günü Karabük Merkez ve Safranbolu ilçesinde bulunan ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullar ile Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde taşımalı eğitim 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Ayrıca yine aynı sebeplerle Karabük merkez ile Safranbolu`da kamuda görev yapmakta olan hamile ve engelli çalışanlar da idari izinli sayılacaktır" denildi.
Eflani ilçesinde de ilk, orta ve lise düzeyindeki tüm okullar tatil edilmişti.
Muş
Muş
Muş`ta yoğun kar nedeniyle eğitime ara verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte yoğun kar, elverişsiz hava koşullarının etkili olduğu belirtildi.
Meteorolojik sis, don ve çığ uyarısının da yapıldığı bildirilen açıklamada, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu`nun 11/C maddesi gereğince 22 Aralık Çarşamba günü il genelinde, eğitim öğretime ara verildiği aktarıldı.
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.
Ordu
Ordu
Ordu`nun Gürgen ve Gürgentepe ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi.
Valilikten yapılan açıklamada, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı belirtildi.
Konya
Konya
Konya`da hafta sonundan itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle 3 ilçede ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime 1 gün daha ara verildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, meteorolojik şartlar nedeniyle Beyşehir, Hüyük, Altınekin ilçelerinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarla Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı kreşlerde eğitim öğretime uzaktan devam edileceği belirtildi.
Açıklamada, engelli veya hamile kamu çalışanlarının aynı gün idari izinli sayılmasına karar verildiği kaydedildi.
Zonguldak
Zonguldak
Zonguldak`ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Kentte dün gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle akşam saatlerinde Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında toplantı yapıldı.
Toplantıda kar yağışı ve buzlanma ulaşımda aksamalara neden olabileceğinden dolayı okullar bir gün süreyle tatil edildi.
Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimizde devam etmekte olan kar yağışının gece saatlerinde don ve buzlanma ile ulaşımda aksamalara neden olabileceği değerlendirildiğinden ilimiz genelinde sadece taşımalı eğitim öğretim kapsamında 22.12.2021 Çarşamba günü bir gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca valimizin sosyal medya hesapları taklit edilerek sahte hesaplardan bu konuda yapılan paylaşımlara itibar etmemeleri konusunda saygıyla duyurulur” denildi.
Giresun
Giresun
Giresun`un Çamoluk ilçesinde kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiği açıklandı.
Çamoluk Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, kar yağışı ve aşırı soğuk nedeniyle yollarda oluşan buzlanma riskinin ulaşımı tehlikeye sokacağından önleyici tedbir olarak yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.
Eğitim öğretime uzaktan eğitim sistemi üzerinden devam edileceği aktarılan açıklamada, engelli ve hamile olan kamu çalışanlarının da bir gün süre ile idari izinli sayılacakları kaydedildi.
Sinop
Sinop
Sinop`ta, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle merkez ve bazı ilçelerde eğitim öğretim yapılamayacak.
Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının devam ettiği belirtildi.
Meteorolojik verilere göre bölgede olumsuz hava koşullarının devam edeceği vurgulanan açıklamada, "Bu nedenle 22 Aralık Çarşamba günü kent merkezi ile Gerze, Erfelek, Dikmen ve Ayancık ilçelerinde eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir" ifadesine yer verildi.
Açıklamada, ayrıca il genelinde kamuda çalışan işçi ve memurlardan engelli ve hamile olan personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.
Adana
Adana
Adana`nın Tufanbeyli ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle 20 Aralık`ta eğitime verilen aranın 1 gün uzatıldığı bildirildi.
Tufanbeyli Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının devam ettiği belirtilerek, "Tufanbeyli ilçemizde gerçekleşen yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları amacıyla 22 Aralık Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün daha ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır" denildi.
Hakkari
Hakkari
Hakkari`nin Çukurca ilçesindeki iki köy okulunda; merkez, Yüksekova ve Şemdinli ilçelerinde de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.
Düzce
Düzce
Düzce`nin Yığılca ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş`ın Onikişubat, Afşin ve Andırın ilçelerinde enerji nakil kablolarının zarar görmesi, Nurhak ilçesinde ise olumsuz hava şartlarından dolayı 21 okulda eğitime bir gün ara verildi.
Diyarbakır, Artvin
Diyarbakır, Artvin
Diyarbakır`ın Kulp ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Artvin`in merkez ve Murgul ilçelerinde eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi.
Yükleniyor lütfen bekleyiniz