Etiket Sonuçları: tübitak sage

 • Delici uçak bombası SARB-83 seri üretime hazır

  Delici uçak bombası SARB-83 seri üretime hazır 06.07.2020

  TÜBİTAK SAGE'nin öz kaynaklarıyla yürüttüğü çalışmalar sonunda geliştirdiği ardışık delici uçak bombası SARB-83, seri üretime hazır hale getirildi.

 • Yerli füze motoruyla savunma sanayiinde yeni bir dönem başlayacak

  Yerli füze motoruyla savunma sanayiinde yeni bir dönem başlayacak 22.06.2020

  Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ilk yerli füze motoru TJ300'ün yankıları devam ediyor. Uzmanlara göre salt bir motor üretiminden çok daha büyük anlamı olan bu adım, savunma sanayiinde yeni bir dönemin habercisi.

 • Nüfuz Edici Bomba'nın yeni parti teslimatı yapıldı

  Nüfuz Edici Bomba'nın yeni parti teslimatı yapıldı 10.06.2020

  "Nüfuz Edici Bomba"nın Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına yeni parti teslimatı gerçekleştirildi. TÜBİTAK SAGE'nin geliştirdiği sistem, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından yerli ve milli imkanlarla üretiliyor.

 • Türk SİHA'ları 'Bozok' ile dengeleri değiştirecek

  Türk SİHA'ları 'Bozok' ile dengeleri değiştirecek 09.06.2020

  Görev yaptıkları yerlerde ‘oyun değiştirici’ kabul edilen Türk SİHA’ları yerli ve milli mühimmat Bozok ile gücüne güç katmanın hazırlığında. Bu yıl sonunda seri üretime hazır hale gelecek olan 10 km menzilli Bozok, yeni bir dönemin de habercisi...

 • Hareketli hedeflerin korkulu rüyası

  Hareketli hedeflerin korkulu rüyası 19.05.2020

  Yerli ve milli olarak geliştirilen güdüm kitlerine 'Lazer Arayıcı Başlıklı HGK 84' de eklendi. 400 kilodan fazla patlayıcıyla hareketli hedefleri dahi 1 metreden az sapmayla vurabilen sistem, sahada yeni bir dönemin de habercisi.

 • Gökdoğan testleri başarıyla geçti

  Gökdoğan testleri başarıyla geçti 10.01.2020

  Türkiye'nin radar arayıcı başlıklı ilk milli görüş ötesi havadan havaya füzesi olan Gökdoğan'ın testleri başarıyla gerçekleştirildi.

 • TÜBİTAK SAGE meslek lisesi mezunu personel alacak

  TÜBİTAK SAGE meslek lisesi mezunu personel alacak 17.12.2019

  TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE) tarafından, mesleki ve teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun 29 kişi istihdam edilecek.

 • Türkiye'nin ilk hava-hava füzesi Göktuğ TEKNOFEST'te

  Türkiye'nin ilk hava-hava füzesi Göktuğ TEKNOFEST'te 17.09.2019

  TÜBİTAK SAGE tarafından Türk Hava Kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen Türkiye'nin ilk hava-hava füzesi Göktuğ, TEKNOFEST İstanbul'da sergileniyor.

 • Yerli mühimmatlar "bir taşla iki kuş vuracak"

  Yerli mühimmatlar "bir taşla iki kuş vuracak" 04.05.2019

  TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen delici bombaların hem yakın zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine katılması hem de sektörün ihracatına katkıda bulunması hedefleniyor.

 • Hassas Güdüm Kiti test atışları başarıyla geçti

  Hassas Güdüm Kiti test atışları başarıyla geçti 02.11.2018

  TÜBİTAK SAGE’de geliştirilen Hassas Güdüm Kiti, yapılan testlerde 37 bin 500 feet'ten, 17 km uzaktaki hedefi tam isabetle vurdu.

 • TSK'nın yeni süper gücü göreve hazır!

  TSK'nın yeni süper gücü göreve hazır! 14.04.2017

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, "TÜBİTAK SAGE tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Kanatlı Güdüm Kiti'nin ilk parti teslimatları Mayıs'ta yapılacak." dedi.