Etiket Sonuçları: hakan kılıç

 • Gökdoğan ve Bozdoğan için F-16 hamlesi

  Gökdoğan ve Bozdoğan için F-16 hamlesi 16.09.2020

  Gökdoğan ve Bozdoğan füzelerinin F-16’lar tarafından da ateşlenebilecek olması savunma sanayii sektöründe büyük yankı uyandırdı. Uzmanlara göre 'Füzelerin Nirvanası' olarak kabul gören hava-hava füzelerinde Türkiye stratejik bir noktaya ulaştı.

 • Aksungur Ege ve Akdeniz'de denge değiştirecek

  Aksungur Ege ve Akdeniz'de denge değiştirecek 04.09.2020

  Havada kaldığı 49 saat ile rekor kıran Aksungur yeni bir dönemin habercisi. Aksungur’un denizaltıların tespitinde büyük kolaylık sağlayacağına işaret eden uzmanlar, bu durumun Ege ve Akdeniz’de yeni bir stratejik kabiliyet olabileceği görüşünde.

 • Yunan uçakları Türk pilotlarının kilidinden kaçamadı

  Yunan uçakları Türk pilotlarının kilidinden kaçamadı 28.08.2020

  Türkiye’nin Navtex yayınlandığı bölgeye yaklaşan Yunan jetlerinin Türk F-16’lar tarafından engellenmesine dair görüntüler yayınlandı. Uzmanlarına göre Türk pilotlar olay boyunca birçok kez Yunan uçaklarına füzelerini kilitleyecek pozisyondaydı.

 • Mavi Vatan'a 'Atmaca' kalkanı

  Mavi Vatan'a 'Atmaca' kalkanı 06.07.2020

  Yerli ve milli seyir füzesi Atmaca'nın test videosu Türkiye’nin bu alanda geldiği noktayı bir kez daha gösterdi. Savunma uzmanlarının 'dünyanın en iyi gemisavar füzelerinden biri' olarak nitelediği Atmaca, Mavi Vatan’a önemli katkılar sağlayacak.

 • TCG Anadolu'ya milli SİHA'lar konuşlanacak

  TCG Anadolu'ya milli SİHA'lar konuşlanacak 11.06.2020

  Türkiye'nin F-35 teslimatında yaşadığı sıkıntılar gelecek yıl hizmete girecek TCG Anadolu için farklı alternatifleri beraberinde getirdi. Eldeki araçların modifiye edilmesinin yanı sıra TCG Anadolu için üretilecek yeni bir SİHA çalışması da gündemde.

 • SİHA’ların saha tecrübesi işin mutfağına da yansıdı

  SİHA’ların saha tecrübesi işin mutfağına da yansıdı 22.05.2020

  Türk SİHA’ların başarısı dünya genelinde ses getirmeye devam ederken, uzmanlar bu sürecin geri planına da dikkat çekiyor. Gerçek savaş ortamından gelen bilgiler hem SİHA'ların hem de üzerlerindeki mühimmatın gelişiminde kritik roller üstleniyor.

 • Mehmetçik omuzdan ‘milli füze’ atacak

  Mehmetçik omuzdan ‘milli füze’ atacak 11.05.2020

  Roketsan'ın yürüttüğü Portatif Hava Savunma Füze Sistemi Projesi kapsamında geliştirilen füzelerin yakın zamanda birliklere teslimatına başlanacak. Uzmanlar projenin neden önemli olduğunu anlattı, ihracat boyutuna dikkat çekti.

 • "Türk SİHA’ları Rus efsanesini sona erdirdi"

  "Türk SİHA’ları Rus efsanesini sona erdirdi" 12.03.2020

  Rusya’nın "İdlib’de hava savunma sistemlerimiz zarar görmedi" açıklaması hayretle karşılandı. Uzmanlar Türk SİHA’ların başarısının ardından Rusya’nın silah güvenilirliğinin ve dolayısıyla bu alandaki ihracatının tehlikeye girebileceği görüşünde.

 • Hisar İdlib’de 'kalkan' olacak

  Hisar İdlib’de 'kalkan' olacak 03.03.2020

  Suriye'nin kuzeyinde Hisar-A ve Hisar-O’nun konuşlanacağının açıklanması yeni bir sürecin de habercisi. Hisar’ın ilk kez sahaya inmesini değerlendiren uzmanlar, “Buradan gelecek bilgiler, sistemi mükemmelleştirme sürecinde çok önemli" görüşünde.

 • PD170 gökyüzünde yeni bir dönem başlatacak

  PD170 gökyüzünde yeni bir dönem başlatacak 16.01.2020

  Türkiye’nin ilk milli havacılık motoru PD170, TUSAŞ’a teslim edildi. Uzmanlara göre sadece gökyüzünde değil ülkemizin savunma sanayii ihracatında da yeni bir dönemin kapısını aralayacak bu adım, çok sayıda hava aracına katkı sağlayacak.

 • Savcı Kılıç'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı tutuklandı

  Savcı Kılıç'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı tutuklandı 17.01.2016

  Doğubayazıt Cumhuriyet Savcısı Kılıç'ın şehit edilmesi olayının planlayıcısı olduğu belirlenen S.C'nin de bulunduğu 4 kişi tutuklandı.