Etiket Sonuçları: bayraktar

 • Alman medyasında Türk SİHA’larına büyük övgü

  Alman medyasında Türk SİHA’larına büyük övgü 06.06.2020

  Alman gazetesi Die Welt, Bayraktar TB2 SİHA’ları konu alan kapsamlı bir makale yayınladı. Gazetenin yazarlarından Boris Kalnoky imzalı makalede Türkiye'nin Bayraktar TB2 SİHA'larıyla devrim gerçekleştirdiği değerlendirmesi yapıldı.

 • Macar basınından Türk SİHA'larına övgü

  Macar basınından Türk SİHA'larına övgü 23.05.2020

  Macar Magyar Nemzet gazetesi, Türkiye'nin kendi üretimi olan yeni nesil silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) Libya'da savaşın gidişatını değiştirdiğini yazdı.

 • AKINCI TİHA'nın belgeseli izleyiciyle buluşuyor

  AKINCI TİHA'nın belgeseli izleyiciyle buluşuyor 22.05.2020

  Türkiye'nin ilk taarruzi insansız hava aracı Bayraktar AKINCI TİHA'nın belgeseli, Ramazan Bayramı'nın ilk günü saat 20.23'de "Baykar Tecnologies" adlı YouTube kanalında izleyiciyle buluşuyor.

 • SİHA’ların ‘yeni çağı’ Türkiye ile başladı

  SİHA’ların ‘yeni çağı’ Türkiye ile başladı 03.03.2020

  Bahar Kalkanı Harekatı sırasında Türkiye’nin SİHA’ları kullanım şekli ve sıklığı, dünyada bu alanda bir ilk. Uzmanların ‘daha önce böylesi görülmedi’ cümleleriyle anlattığı süreç ‘SİHA’ların yeni çağı Türkiye ile başladı’ yorumlarını getirdi.

 • Türkiye'nin gökyüzündeki başarı imzası: Yerli İHA ve SİHA'lar

  Türkiye'nin gökyüzündeki başarı imzası: Yerli İHA ve SİHA'lar 03.03.2020

  Özellikle son günlerde Suriye'de sergilediği kabiliyetlerle dikkat çeken yerli ve milli İHA-SİHA sistemleri geçmişten bugüne yaşananların da bir aynası. İHA ve SİHA'ların 1990'lı yıllarda başlayan başarı yolculuğunun kilometre taşlarını derledik.

 • Türk SİHA'larının başarısı dünya basınında

  Türk SİHA'larının başarısı dünya basınında 02.03.2020

  Türk ordusunun kullandığı silahlı insansız hava araçlarının Esed rejimi güçlerini yerle bir etmesi dünya gündeminde. Rejime ağır darbe vuran Türk SİHA'larının nokta atışlarını yayınlayan yabancı basın, "Ankara teknolojik gücünü gösterdi" dedi.

 • Savunma ve havacılık sanayiinde ihracat rekoru

  Savunma ve havacılık sanayiinde ihracat rekoru 26.02.2020

  Son yıllarda attığı adımlarla savunma ve havacılık sanayiinde küresel bir oyuncu olma yolunda ilerleyen Türkiye, 2019 yılında bu alandaki en büyük ihracat rekoruna da ulaştı. Geçen yıl 164 ülkeye 2 milyar 741 milyon dolarlık ürün satıldı.

 • Milli İHA’ların gözünden deprem bölgesi

  Milli İHA’ların gözünden deprem bölgesi 27.01.2020

  Elazığ’daki depremin ardından Milli İHA ve İKU’lar da önemli görevler üstlendi. Hızlı bir şekilde olay yerine gönderilen araçlar 25 dakika içinde olay yerinden görüntüleri Ankara ve deprem olan illerin Komuta Merkezlerine anlık olarak aktardı.

 • Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı

  Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı 25.12.2019

  Türk savunma sanayii son yıllarda çağ atladı. Bu durum, istatistiklere de yansıdı. İlk 11 aylık süreçte rekor kırıldı, şirketler 2 milyar 496 milyon dolarlık ihracat yaptı.

 • Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı

  Türkiye'de savunma sanayii rekor kırdı 25.12.2019

  Türk savunma sanayii son yıllarda çağ atladı. Bu durum, istatistiklere de yansıdı. İlk 11 aylık süreçte rekor kırıldı, şirketler 2 milyar 496 milyon dolarlık ihracat yaptı.

 • Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı

  Bayraktar SİHA'ların nihai kabul anlaşması Ukrayna'yla imzalandı 08.11.2019

  Baykar’ın ürettiği Bayraktar TB2 silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) Ukrayna’ya ihracatına ilişkin nihai kabul anlaşması imzalandı.

 • Bayraktar'dan milli uçan araba hamlesi

  Bayraktar'dan milli uçan araba hamlesi 06.08.2019

  T3 Vakfı, Türkiye'nin ilk milli uçan arabası olacak CEZERİ'nin prototipini hazırladı. Prototipin üretimi sona ererse TEKNOFEST'te uçuş yapacak.

 • Bayraktar İHA Ukrayna'da başarıyla test edildi

  Bayraktar İHA Ukrayna'da başarıyla test edildi 20.03.2019

  Ukrayna'nın Türkiye'den satın aldığı Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracı (İHA) kompleksinin testleri başarıyla gerçekleştirildi.

 • Bayraktar İHA Ukrayna'ya teslim edildi

  Bayraktar İHA Ukrayna'ya teslim edildi 07.03.2019

  Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Türkiye'den satın alınan Bayraktar TB2 tipi insansız hava aracının test uçuşlarına başlanacağını açıkladı.