Etiket Sonuçları: Turan Oğuz

 • Sosyal medyada 'istihbarat' savaşları

  Sosyal medyada 'istihbarat' savaşları 11.02.2020

  Videoda görünen askeri araçların özellikleri, intikal eden birlikler, askerlerin üslendiği noktaları gösteren haritalar… Uzmanlara göre Türkiye sahada olduğu kadar sosyal medyada da çok ciddi bir istihbarat harbi içinde.

 • TSK hedefleri GPS olmadan da vurabilecek

  TSK hedefleri GPS olmadan da vurabilecek 06.02.2020

  Son yıllarda sahada karşılaşılan sorunlara etkin çözümler üreten Türk savunma sanayii bu kez ‘Kılavuz-20’ ile zorlukları aşacak. TSK, ‘Kılavuz-20’ ile tüm hava koşullarında ve GPS sinyallerinin karıştırıldığı hava sahalarında da hedefi bulabilecek.

 • Boran ihtiyaç olan yere havadan gidecek

  Boran ihtiyaç olan yere havadan gidecek 14.01.2020

  Başta komandolar olmak üzere kara birliklerinin ihtiyaç duyduğu ‘havadan taşınabilir’ Boran obüsleri bu yıl envantere girecek. Zorlu arazilere dahi havadan kolaylıkla taşınabilecek Boran'ın sahaya çok olumlu katkısı olacak.

 • Geçitkale yeni dönemin habercisi

  Geçitkale yeni dönemin habercisi 16.12.2019

  Geçitkale’ye gönderilen İHA bu sabah piste indi. Uzun süre sonra Türkiye’nin Kıbrıs konuşlu ilk hava icrasını değerlendiren uzmanlara göre Geçitkale, teknik, taktik ve stratejik açıdan son derece önemli bir dönemin ilk adımı.

 • Mehmetçiğe cephane İHA ile gelecek

  Mehmetçiğe cephane İHA ile gelecek 20.11.2019

  Çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği ‘Kargo İHA’ projesi yeni bir dönemin habercisi. Uzmanlara göre bu sayede silah ve mühimmattan yakıta, teçhizattan kumanyaya kadar çok farklı ihtiyaçlar cepheye havadan hızlı ve güvenli şekilde taşınacak.