Etiket Sonuçları: Savunma Sanayii Başkanlığı

 • Jandarmaya 5 ilde daha JEMUS geliyor

  Jandarmaya 5 ilde daha JEMUS geliyor 30.03.2020

  Jandarmanın iletişim imkanlarını geliştirmek amacıyla başlatılan Jandarma Entegre Muhabere ve Bilgi Sistemi (JEMUS) projesinin Bitlis, Hakkari, Siirt, Şırnak ve Van’da da kurulması için imzalar atıldı.

 • Yerli tabancada 200 bin barajı aşıldı

  Yerli tabancada 200 bin barajı aşıldı 15.03.2020

  Son yıllarda yerli ve milli silahlar konusunda çok önemli imkan ve kabiliyetlere ulaşan Türkiye, ‘Özgün Yerli Tabanca Geliştirilmesi Projesi’nde de hızla ilerliyor. Özellikleriyle dikkat çeken milli tabancada teslim edilen silah sayısı 200 bini aştı.

 • Hisar İdlib’de 'kalkan' olacak

  Hisar İdlib’de 'kalkan' olacak 03.03.2020

  Suriye'nin kuzeyinde Hisar-A ve Hisar-O’nun konuşlanacağının açıklanması yeni bir sürecin de habercisi. Hisar’ın ilk kez sahaya inmesini değerlendiren uzmanlar, “Buradan gelecek bilgiler, sistemi mükemmelleştirme sürecinde çok önemli" görüşünde.

 • TSK hedefleri GPS olmadan da vurabilecek

  TSK hedefleri GPS olmadan da vurabilecek 06.02.2020

  Son yıllarda sahada karşılaşılan sorunlara etkin çözümler üreten Türk savunma sanayii bu kez ‘Kılavuz-20’ ile zorlukları aşacak. TSK, ‘Kılavuz-20’ ile tüm hava koşullarında ve GPS sinyallerinin karıştırıldığı hava sahalarında da hedefi bulabilecek.

 • Testler tamamlandı, Hava Kuvvetleri HGK-83 ile güçlenecek

  Testler tamamlandı, Hava Kuvvetleri HGK-83 ile güçlenecek 22.01.2020

  Hava Kuvvetleri envanterindeki Mk-83 bombasını havadan karaya akıllı ve hassas vuruş kabiliyetine sahip mühimmata çevirmek için TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen güdüm kiti HGK-83, seri üretime hazır hale getirildi.

 • Kritik tesislerde savunma konsepti değişecek

  Kritik tesislerde savunma konsepti değişecek 22.01.2020

  Savunma Sanayii Başkanlığının bu yıl ‘Kritik tesislerin mini/mikro İHA tehditlerine karşı korunması’ projesi ihalesine çıkması, yeni bir döneme işaret ediyor. Bu kapsamda, kimi kamu kurumları ve kritik tesislerin savunma konsepti tamamen değişecek.

 • Boran ihtiyaç olan yere havadan gidecek

  Boran ihtiyaç olan yere havadan gidecek 14.01.2020

  Başta komandolar olmak üzere kara birliklerinin ihtiyaç duyduğu ‘havadan taşınabilir’ Boran obüsleri bu yıl envantere girecek. Zorlu arazilere dahi havadan kolaylıkla taşınabilecek Boran'ın sahaya çok olumlu katkısı olacak.

 • Altay Tankı'nın seri üretimi ne zaman başlayacak?

  Altay Tankı'nın seri üretimi ne zaman başlayacak? 13.01.2020

  Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Türkiye’nin yeni nesil ana muharebe tankı Altay’ın seri üretimi için 2020'yi işaret etti.

 • Geleceğin teknolojisi Tufan'dan yeni rekor

  Geleceğin teknolojisi Tufan'dan yeni rekor 11.12.2019

  ASELSAN tarafından geliştirilen Elektromanyetik Top Sistemi Tufan ile yapılan atışta namlu çıkış enerjisi rekoru kırıldı.

 • Savunma Sanayii Başkanlığından yeni teknoloji: İnsansız kara aracı

  Savunma Sanayii Başkanlığından yeni teknoloji: İnsansız kara aracı 06.12.2019

  Türk savunma sanayii bünyesinde, 1, 3 ve 6 kilogram ağırlığında 3 tip yerli hafif sınıf insansız kara aracı prototipi geliştirildi.

 • Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ankara'da yapılacak

  Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı Ankara'da yapılacak 09.11.2019

  Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) himayelerinde, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı'na, 20-21 Kasım'da Congresium Ankara ev sahipliği yapacak.

 • Güvenlik güçleri için 3 koldan milli tüfek teslimatı yapılıyor

  Güvenlik güçleri için 3 koldan milli tüfek teslimatı yapılıyor 25.10.2019

  Güvenlik güçlerinin 5,56 milimetre kalibre piyade tüfeği ihtiyacının karşılanması amacıyla üretilen ve teslimatı yapılan tüfeklerin sayısı 43 bin 500'ü geçti.

 • Yerli ve milli teknoloji TSK'ya güç veriyor

  Yerli ve milli teknoloji TSK'ya güç veriyor 16.10.2019

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Barış Pınarı Harekatı'nda büyük ölçüde yerli ve milli ürünleri kullanıyor. Savunma sanayisine yönelik ambargolar için alternatif kaynak ve yerli üretim konularında da tedbirler alındı.

 • Yerli bomba atar "AK40-GL" Mehmetçiğin hizmetinde

  Yerli bomba atar "AK40-GL" Mehmetçiğin hizmetinde 13.10.2019

  Güvenlik güçlerinin bomba atar ihtiyacının karşılanması için düzenlenen ihaleye katılan bir firmanın üretimini tamamladığı "AK40-GL" bomba atarın ilk partisi, Kara Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi.